Главная страница
Языковые курсы Обучение за рубежом Для бизнеса Прочие услуги О нас

Kas tas BEKM ir ką reiškia raidės ir skaičiai prie kalbų kursų?

Sužinokite, kaip matuojami kalbos lygiai, ką reiškia tie skaičiai ir raidės bei kaip nustatyti, koks jūsų kalbos lygis.

Pasidalinkite įrašu

Neretai, ypatingai darbinėje aplinkoje, renkantis studijas galite išgirsti klausimą: koks tavo X kalbos lygis? Paieškoję galite rasti įvairių skalių: pradedantysis, pažengęs, ekspertas arba žemas, vidutinis, aukštas. Šios skalės itin supaprastintos ir naudojamos kasdieniniuose pokalbiuose, tačiau, darbinėje aplinkoje reikėtų pasikliauti BEKM — Bendrieji Europos kalbų metmenys (CERF — Common European Framework of Reference for Languages) metmenimis.

Tai kalbos mokymo, mokymosi ir vertinimo aprašas, kuriuo naudojasi ir kurį pripažįsta visa Europos Sąjunga ir nemaža dalis kitų šalių. Kalbos mokėjimo lygis, nustatytas pagal tą patį aprašą, yra visų vienodai suprantamas. Tai palengvina visų Europos valstybių piliečių tarptautinį judrumą, be to, tai pravartu mokiniams, pereinant iš vienos mokymo įstaigos į kitą toje pačioje valstybėje, taip pat pereinant iš vienos klasės į kitą. Šio vertinimo aprašo skalė yra nuo A1 iki C2, neretai dalijama į pusinius lygius, kaip pavyzdžiui A1.1, A1.2. Kaip iššifruoti šiuos skaitmenis?

A1 Basic User. Geba atpažinti žinomus žodžius ir pačias svarbiausias frazes apie save, šeimą, artimiausią aplinką. Geba bendrauti paprasta kalba, jeigu pašnekovas pasirengęs pakartoti ar perfrazuoti, pasakyti lėčiau. Geba užrašyti paprastą, trumpą tekstą.

A2 Basic User. Geba suprasti frazes ir dažniausiai vartojamus žodžius, susijusius su būtiniausiomis reikmėmis. Geba skaityti labai trumpus paprastus tekstus. Geba rasti specifinę, numatomą informaciją paprastuose kasdieniniuose tekstuose. Geba bendrauti atlikdamas įprastines nesudėtingas užduotis, kai reikia tiesiogiai pasikeisti informacija gerai žinomomis temomis. Geba kalbėti trumpais sakiniais buitinėmis temomis, nors ne visada supranta tiek, kad galėtų palaikyti pokalbį.

B1 Independent User. Geba suprasti esmę, kai aiškiai kalbama bendrine kalba gerai žinomomis temomis, kuriomis tenka bendrauti. Geba nepasirengęs įsitraukti į pokalbį žinomomis, dominančiomis kasdienio gyvenimo temomis. Geba trumpai pateikti nuomonių ir planų priežastis ir paaiškinimus, išreikšti savo požiūrį. Geba parašyti paprastą tekstą gerai žinomomis ar dominančiomis temomis.

B2 Independent User. Geba suprasti išplėtotą kalbą ir paskaitas ir sekti sudėtingą samprotavimą, jeigu tema neblogai žinoma. Geba skaityti straipsnius ir pranešimus. Geba gana laisvai ir spontaniškai bendrauti, todėl gali normaliai bendrauti su asmenimis, kuriems ta kalba yra gimtoji. Geba aktyviai dalyvauti diskusijose, kurių kontekstas gerai žinomas, pateikti ir pagrįsti savo nuomonę. Geba parašyti aiškų, detalų tekstą daugeliu temų, parašyti ataskaitą ir pateikti duomenis ar priežastis.

C1 Proficient User. Geba suprasti ilgus ir sudėtingus informacinius tekstus. Geba suprasti specializuotus straipsnius ir ilgesnes technines instrukcijas, net jei jie nesusiję su jo veiklos sritimi. Geba bendrauti laisvai ir spontaniškai beveik neieškodamas raiškos priemonių. Geba veiksmingai ir lanksčiai vartoti kalbą socialiniais ir profesiniais tikslais. Geba tiksliai formuluoti idėjas ir nuomones, sumaniai prisidėti prie pašnekovų nuomonių. Geba aiškiai, detaliai apibūdinti dalykus, išplėtoti ir apibendrinti pateikdamas tinkamas išvadas. Geba aiškiai išreikšti savo mintis geros struktūros ir tinkamo ilgio tekstuose.

C2 Proficient User. Geba lengvai skaityti visų rašytinės kalbos atmainų tekstus. Geba be pastangų dalyvauti bet kuriame pokalbyje, diskutuoti gerai vartodamas idiomas ir šnekamosios kalbos posakius. Geba laisvai reikšti mintis, tiksliai perteikti reikšmių atspalvius. Geba aiškiai ir sklandžiai apibūdinti ir argumentuoti, pasirinkti stilių, kuris atitinka kalbos turinį ir veiksmingą, logišką struktūrą. Geba parašyti aiškų, sklandų, tinkamo stiliaus tekstą.

Jei norite sužinoti tikslų savo žinių lygį, kviečiame atlikti NEMOKAMĄ testą anglų, vokiečių, rusų ir norvegų kalboms.

Registruokitės naujienlaiškiui

Gaukite naujienas apie mūsų produktus, pasiūlymus ir renginius.

Daugiau straipsnių

Kalbų kursai

Kursai grupėse ar individualiai, ką pasirinkti?

Nusprendus mokytis kalbos svarbu pasirinkti, kuri mokymosi forma jums priimtinesnė: grupiniai ar individualūs kursai. Tiek vieni, tiek kiti turi savitų ir kiek skirtingų privalumų, todėl juos reikia įvertinti, kad mokymosi procesas ir gauti rezultatai jums būtų tinkami.

Koks žmogus yra darnus?
Uncategorized @ru

Koks žmogus yra darnus?

Darnus žmogus viską, ką daro, daro lengvai ir tuo mėgaujasi.
STEVEN RUDOLPH
American educator, author and public speaker