Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Medžiagų technologijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Materials technology

Apie medžiagų technologijos studijas

Medžiagų technologas – žmogus, pažįstantis medžiagas, žinantis jų sandaros ypatumus ir savybes. Jis žino, kaip gerinti tam tikras medžiagų savybes, išryškinti vienas ar kitas savybes, reikalingas konkrečiai situacijai. Paprastas pavyzdys – plieno grūdinimas: negrūdintas plienas yra minkštesnis, lengviau linksta, o grūdintas – ženkliai kietesnis. Skirtingo minkštumo plienas yra naudojamas skirtingiems gaminiams.

Studijų metu (beje, medžiagų technologijos dažniausiai yra magistro studijų pakopos programa) be standartinių paskaitų ir seminarų yra daug praktinio darbo laboratorijose. Grupėse ir individualiai atliksite tiriamuosius projektus, o studijas baigsite, atlikdami baigiamąjį projektą.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Medžiagų technologijos studijų specializacijos

Šios srities specializacijų be galo daug, bet dažniausiai skiriamos  kelios didžiausios šakos:

  • Biomedžiagos – paviršiai ir sistemos, galinčios sąveikauti su biologinėmis sistemomis. Šios medžiagos ir jų vystymas – labai svarbūs moderniai medicinai. Jos naudojamos vaistų gabenimui, audinių inžinerijai, genų terapijai, protezavimui ir biomedicinos prietaisų gamybai.
  • Funkcinės medžiagos – kaip galėtumėte nuspėti iš pavadinimo, tai – specializacija, tirianti ir vystanti medžiagas, skirtas tam tikrai funkcijai, specialiam tikslui. Tai gali būti elektros laidininkai, magnetinius laukus fiksuojančios medžiagos, optinės medžiagos, skirtos lęšių, veidrodžių, langų ir kt. gamybai.
  • Konstrukcinės medžiagos – specializacija apie medžiagas, kurios skirtos konstrukcijoms, korpusams, struktūrinėms detalėms. Labai svarbios yra šių medžiagų mechaninės savybės.
  • Medžiagų charakterizavimas – labai svarbi medžiagų technologijų sritis. Norėdami kaip nors pakeisti medžiagos savybes, pirma turime tiksliai žinoti dabartines jos savybes ir mokėti apskaičiuoti pokytį. Medžiagų charakterizavimas įvairiais būdais matuoja įvairius medžiagos parametrus: svorį, elektrinį laidumą, tankį, cheminę sudėtį, šiluminį laidumą ir kt.
  • Medžiagų našumas – sritis, kurios pagrindinis klausimas yra „kaip padaryti medžiagą geresne?“. Kaip sukurti nedūžtantį stiklą, nerūdijantį metalą, nejuoduojantį sidabrą? Kaip padidinti elektrinį laidumą ar padidinti medžiagų atsparumą aplinkos veiksniams? Šiuos ir kitus klausimus gliaudysite pasirinkę šią studijų kryptį.
  • Nanomedžiagos – specializacija, kurios absolventai siekia suprasti, ištirti ir panaudoti naujas medžiagų savybes, kurias šios įgyja,  pasiekusios tam tikrą dydį. Taip, medžiagos keičia savo savybes priklausomai nuo dydžio. Pavyzdžiui, mums visiems plika akimi matomas auksas yra inertiškas, o jei jo dydis vos 1–2 nanometrai – jis savo inertiškumą praranda.

Karjeros kryptys

Medžiagų technologas gali dirbti beveik bet kurį inžinerinį arba tiriamąjį darbą, pavyzdžiui:

  • fizinių mokslų inžinieriumi;
  • gamybos vadovu;
  • technologijų konsultantu;
  • produktų vystymo specialistu.

Kitos specialybės, kur šis medžiagų mokslo diplomas vertingas:

  • biomedicinos inžinierius;
  • gamybos sistemų inžinierius;
  • patentų tyrėjas;
  • kokybės vadovas;
  • projektų vadovas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.