Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Teisės studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about study of law

Apie teisės studijas

Kiekviena žmogaus gyvenimo sritis vienaip ar kitaip susijusi su teise. Ji – labai svarbi ir aktuali, sprendžiant įvairius verslo, ekonomikos, politikos, aplinkosaugos, žmogaus teisių, tarptautinių santykių ir prekybos klausimus.

Studijuodami teisės studijų programoje, jūs išmoksite ne tik įvairių šiuolaikinėje visuomenėje kylančių konfliktų sprendimų būdų, bet ir teisiškai pagrįsti moralės normas. Be to, ne tik išmanysite teisinės sistemos struktūrą, turėsite teorinių teisės žinių, bet ir įgysite praktinių įgūdžių, būtinų siekiant teisininko karjeros.

Teisės studijos apima ne tik pagrindinius teisės dalykus, bet ir įvairias kryptis bei specializacijas, kurias teks rinktis ateityje, kai jau būsite apsisprendę dėl teisės srities, kurioje norėtumėte tęsti savo praktiką. Pats mokymosi  procesas vyksta derinant paskaitas, seminarus, grupinius darbus, pristatymus, diskusijas klasėje ir tikro teismo proceso inscenizavimą. Tokiu būdu užtikrinamas studentų teisinių žinių bei praktinių įgūdžių įtvirtinimas, gebėjimas tirti ir analizuoti, viešojo kalbėjimo lavinimas bei argumentų formavimas.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Teisės studijų specializacijos

 Pasirinkus teisės krypties studijas, galite rinktis ir specializaciją. Pateikiame populiariausių specializacijų aprašymus.

  • Baudžiamoji teisė. Ši teisės sritis nagrinėja įvairius su nusikalstamumu susijusius teisės aspektus. Studijuojant šioje specializacijoje bus mokoma baudžiamosios teisės teorijos, nusikaltimų klasifikacijos, žmogaus teisių ir teisingumo atstatymo. Nagrinėjama teismų praktika bei mokomasi įvairių metodikų, padedančių atskleisti įvairius nusikaltimus. Praktiškai nagrinėsite žmogžudystės ar psichinių sutrikimų turinčio nusikaltėlio motyvus, dalyvaudami teismo proceso inscenizacijoje. Taip pat nagrinėsite Europos baudžiamosios teisės atvejus, susijusius su mirties bausmėmis, teroro aktais, teisiniais apribojimais, bausmių nustatymo procedūromis, nukentėjusių šalių išteisinimu.
  • Nuosavybės teisė susijusi su nekilnojamuoju turtu (žemės nuosavybe) ir kilnojamuoju turtu (asmenine nuosavybe). Studijuodami šioje specialybėje sužinosite, kokias teises turi nekilnojamojo ar kilnojamojo turto savininkas, ir išmoksite spręsti įvairius teisinius ginčus, susijusius su nuosavybės teise.
  • Intelektinės nuosavybės teisė susijusi su intelektine nuosavybe (pvz., žmogaus proto sukurtais kūriniais: muzika, literatūra, menas), įvairių atradimų, išradimų, žodžių, frazių, simbolių bei dizainų autoryste. Studijuodami intelektinės nuosavybės teisę, išmoksite teisiškai spręsti ekonomines, socialines problemas, susijusias su intelektinės nuosavybės bei technologijų įstatymų pažeidimais.
  • Verslo teisė. Dar kitaip gali būti vadinama komercinės teisės specializacija yra susijusi su komercinių ir juridinių asmenų bei įmonių teisėmis, įvairiomis verslo sutartimis bei įsipareigojimų vykdymu. Ši teisės kryptis glaudžiai susijusi su civiline teise, apimančia ekonomikos, verslo, vadybos ir finansų žinias. Taip pat verslo teisė sprendžia su verslo valdymu susijusius teisinius klausimus, nagrinėja įvairius teisinius ginčus, tarp įmonių susijusius su įvairiais verslo sandoriais.
  • Aplinkosaugos teisė. Ši specializacija yra susijusi su aplinkos apsauga, priežiūra, reguliavimu ir stiprinimu, kurį reglamentuoja aplinkosaugos įstatymai. Ši teisė padeda kontroliuoti verslo sektoriaus (t. y. įmonių ir korporacijų) veiklos daromą poveikį aplinkai. Ši teisės sritis – ir tarpdisciplininė sritis. Ji susijusi su aplinkos apsaugos įstatymų, politikos ir žmogaus teisių klausimais.
  • Šeimos teisė nagrinėja šeimos tarpusavio santykius ir įvairius klausimus, susijusius su santuoka, partneryste, vaikų apsauga, skyrybomis, įvaikinimo bei surogavimo procedūromis. Šeimos teisės tikslas – teisiškai spręsti šeimos ginčus, įskaitant santykių nutraukimą, ir klausimus, susijusius su vaikais, tėvystės nustatymu, tėvų teisių apribojimais, nepilnamečių vaikų globa.
  • Europos Sąjungos teisė. Ši teisės sritis apima sutarčių ir teisinių aktų, turinčių tiesioginį ir netiesioginį poveikį Europos Sąjungos (toliau ES) valstybių narių įstatymams. Studijuojant šią specializaciją, jūs sužinosite apie ES steigimą ir plėtrą, jos struktūrą, funkcijas, pagrindines institucijas bei procesus, kuriais grindžiamas ES teisės kūrimas. Taip pat sužinosite, kokios įtakos ES teisė gali turėti šiuolaikinėms krizėms ir konfliktams tarp ES piliečių, ES šalių narių įmonių bei paslaugų teikėjų.
  • Darbo teisė apima darbo santykius, darbo sutarčių sudarymą, darbo saugą bei konfliktinių situacijų, susijusių su neteisėtu atleidimu iš darbo bei diskriminacija, sprendimus.
  • Sveikatos apsaugos teisė susijusi su visuomenės sveikata bei ją rekomenduojančiais įstatymais ir teisės aktais.
  • Draudimo teisė susijusi su įvairių draudimų rūšių polisais, pretenzijų nagrinėjimu bei teisiniu reglamentavimu.
  • Patentų teisė daugiausia dėmesio skiria patentų išradimams ir naujoms technologijoms.
  • Tarptautinė teisė apima tarptautinių santykių ir konfliktų tarp valstybių sprendimus.

Be šių pagrindinių teisės studijų specializacijų galite rinktis ir kitas kryptis, pavyzdžiui: kanceliarinę, civilinę, įmonių, pramogų, imigracijos, jūrų, žiniasklaidos, psichinės sveikatos, socialinę, sporto, mokesčių ir t. t.

Karjeros kryptys

Karjeros galimybės, baigus teisės studijas, yra labai didelės ir perspektyvios. Keli populiariausi karjeros keliai:

  • advokatas;
  • advokato padėjėjas;
  • patarėjas teisiniais klausimais;
  • juristas;
  • kriminalistikos IT analitikas;
  • patentuotojas;
  • notaras.

Teisininkus samdo tiek viešasis, tiek privatusis sektoriai, tad darbą galite rasti:

  • prokuratūroje;
  • teisme;
  • policijoje;
  • advokatų kontoroje;
  • didesnėse įmonėse su teisės skyriumi;
  • teisinių konsultacijų įmonėje ir kt.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.