Homepage
Language courses Study abroad Business Other services About us

Filologijos studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Philology

Apie filologijos studijas

Filologija – tai kalbos analizavimas per įvairias disciplinas (pvz.: istoriją, politologiją ir pan.), supratimas, kaip kalba veikia.

Pirmaisiais bakalauro studijų metais mokomasi bendrųjų dalykų, apimančių kalbą – semantikos, fonetikos. Vėliau studentai specializuojasi, gilinasi į jiems įdomią sritį.

Nors filologijos studijų programoje didžiąją atsiskaitymų dalį sudaro kursiniai darbai, bet yra ir universitetų bei specializacijų, kuriose reikia rinkti ir analizuoti duomenis, atlikinėti grupinius ar individualius pristatymus. Yra ir tokių specializacijų, kuriose teks dirbti laboratorijoje, atlikti mokslinius tyrimus, padėsiančius giliau suprasti, kaip mes tariame garsus, kaip veikia smegenys mums kalbant, kaip veikia kalbą tam tikri veiksniai ir kt.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Filologijos specializacijos

Plačiau aprašome kelias populiarias filologijos (kalbotyros) specializacijas.

Taikomoji kalbotyra. Tai specializacija, kuri taikoma, sprendžiant su kalbos vartojimu susijusias problemas. Tai disciplina, ugdanti užsienio kalbų dėstytojus – žmones, kurie padeda mums suprasti įvairius tekstus, garso įrašus, parašytus mums nežinoma kalba.

Kognityvinė lingvistika – mokslo šaka, aiškinanti psichologinius kalbos procesus. Studijų metu mokomasi skaityti, suprasti, argumentuotai aptarti kognityvinės lingvistikos teorinę ir taikomąją literatūrą, o savarankiškų darbų metu išmokstama taikyti teorines kognityvinės kalbotyros nuostatas kalbai analizuoti.

Lyginamoji lingvistika. Ši sritis tiria kalbų panašumus ir skirtumus, siekia rasti bendrą kilmę, tiria etimologiją. Būtent lyginamosios lingvistikos absolventai rekonstruoja senovės kalbas, verčia jau mirusių kalbų tekstus.

Semiotika – moderniosios kalbotyros (lingvistikos) sritis, tirianti ženklų struktūras, naudojamas įvairiose ženklų sistemose – kalboje, tekstuose, architektūroje, muzikoje ir t. t. Paprasčiau – semiotika sako, kad žodžio (garso, vaizdo) reikšmė priklauso nuo konteksto, t. y. teksto struktūros.

Leksikografija – kalbos fiksavimo mokslas, pavyzdžiui, žodžių užrašymas žodynuose. Leksikografai ieško naujų, patogesnių būdų įrašyti ir nuskaityti įrašytą kalbą. Taip pat jie tiria žodžių kilmę, pirminę jų prasmę.

Kitos filologijos specializacijos: semantika, sintaksė, fonetika, fonologija, sociolingvistika, neurolingvistika, psicholingvistika, istorinė lingvistika.

Karjeros kryptys

Keletas konkrečių specialybių, kurioms reikalingas filologinis išsilavinimas:

  • užsienio kalbų mokytojas;
  • leksikografas;
  • kalbos redaktorius;
  • logopedas.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.