Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Karjeros akiniai

Šiais laikais mūsų karjera ir jos sėkmė priklauso vien tik nuo mūsų pačių, mūsų noro ir gebėjimo tinkamai ją valdyti. Neretai susimąstome ne tik apie save, bet ir apie savo vaikus. Kyla daug klausimų, į kuriuos sunku rasti atsakymus. Kaip atpažinti, kam gabus yra vaikas? Kaip jaunuoliui rasti savo kelią po mokyklos? Kaip pakeisti savo gyvenimą, kai tau jau keturiasdešimt? Ir kaip neprarasti noro tobulėti, sulaukus garbaus amžiaus? Atsakymai į šiuos klausimus – laidoje „Karjeros akiniai“.

Kokie žmonės gali tapti profesionaliais sportininkais?

Prigimtis galima įvardinti kaip polinkį veikti ir elgtis tam tikru būdu, o intelektus galima apibūdinti kaip mūsų gebėjimus. Vienas iš gebėjimų – tai yra mūsų fizinio kūno įvaldymas. Jį vadiname kūno bendruoju intelektu. Savo aplinkoje galime aiškiai atpažinti daugiau ar mažiau sportiškus žmones. Pavyzdžiui, vieni žmonės, kelis mėnesius palankę šokių kursus, gali puikiai pakartoti judesius, o kiti, atrodo, kaip nieko nesimokę – „medinukai“. Kodėl? Todėl, kad mes turime skirtingai išreikštą kūno bendrąjį intelektą.

Žiūrėti laidą »

Ar loginis mąstymas gali trukdyti?

Loginis intelektas yra vienas iš dešimties Howard Gardner išgrynintų intelektų. Yra priimta, kad intelektai susiformuoja apie 14 gyvenimo metus. Paskui, metams bėgant, reikia labai daug pastangų norint formuoti tam tikrus intelektus. Tuo tarpu loginis intelektas yra gebėjimas mąstyti ir dėliot logines sekas. Reiškia – iš sudėtingų dalykų daryti kažkokius loginius apibendrinimus, skaičiuoti mintinai, daryti aritmetinius veiksmus.

Žiūrėti laidą »

Ar visi mes vienodai gebame duoti, o ne tik imti?

Turbūt, kad ne. Bet tai nėra blogai. Pagal „Daugialypių prigimčių ir intelektų“ teoriją, mes visi esame skirtingi, nes turime skirtingai išreikštas įvairias prigimtis ir intelektus. Aukštai išreikšta duodančioji prigimtis apibūdina žmones, kurie yra natūraliai linkę padėti, skirti savo laiką kitiems. Ši prigimtis – tai labai nuostabi vertybė.

Žiūrėti laidą »

Kada kūrybiškumas gali trukdyti?

Kūrybinė prigimtis – tai yra gebėjimas generuoti naujas, inovatyvias idėjas, kurių prieš tai nebuvo. Neretai kūrybiškumas yra tapatinamas tik su meniškais gabumais. Tačiau, jeigu žvelgsime plačiau, kūrybiškumas gali puikiai pasireikšti visose mūsų gyvenimo srityse.

Žiūrėti laidą »

Koks žmogus be baimės iššoktų parašiutu?

Nuotykių prigimtį turintys žmonės yra linkę ieškoti adrenalino arba daryti tokias veiklas, kurios kitiems žmonėms atrodo rizikingos. Pagalvokite apie tuos, mūsų vadinamus, „nutrūktgalvius“, kurie neria be baimės į įvairius nuotykius, ar tai būtų šuolis parašiutu ar naujo verslo kūrimas.

Žiūrėti laidą »

Kaip atpažinti verslų vaiką?

Įvairias žmogaus prigimtis ir intelektus, tai yra tam tikras elgesio tendencijas, galima atpažinti jau ankstyvoje vaikystėje. Aukštai išreikštos verslumo prigimties atpažinimas gali padėti nuo pat pradžių nukreipti žmogų tinkama veiklos, hobių ar karjeros linkme.

Žiūrėti laidą »

Ar turite talentą linksminti kitus?

Viena iš devynių mūsų turimų prigimčių, linksminančioji, yra apibūdinama kaip gebėjimas arba poreikis būti dėmesio centre, pralinksminti kitus, pašalinti įtampą tiek savo kalbomis ar veiksmais, tiek savo kūriniais. Pavyzdžiui, įsivaizduokime du skirtingus smuikininkus. Vienam smuikininkui, kurio linksminančioji prigimtis yra aukšta, reikia būti scenoje, dėmesio centre, groti solo ar duetu

Žiūrėti laidą »

Ar turite potencialo gydyti kitus?

Kaip pasireiškia gydančioji prigimtis? Ji gali būti išreikšta tiek per norą gydyti, tiek per norą paguosti, užjausti, padėti. Pagalvokite apie šeimos narį, draugą, kolegą, kuris visuomet gali ir nori padėti, paguosti, patarti sveikatos klausimais, ir daro tai su malonumu. Tai yra žmogus su aukšta gydančiąją prigimtimi.

Žiūrėti laidą »