Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Muzikos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Southampton university

Apie muzikos studijas

Muzikos studijų yra pačių įvairiausių, padedančių įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Bakalauro studijose jūs ne tik įvaldysite pasirinktą muzikos instrumentą, bet ir gausite galimybę realizuoti save, pasirenkant muzikos edukologiją, komponavimą, muzikos teoriją, muzikos istoriją, muzikos technologijas, muzikos terapiją, pramogų bei muzikos verslą, muzikos kūrimą ir kt. Taigi saviraiškos galimybės muzikos srityje – tikrai labai didelės.

Daugybė universitetų, siūlančių muzikos studijas, yra apjungę muzikos komponavimo ir technologijų studijas, kur dėstoma ne tik teorija bei muzikologija, bet ir mokomasi naudoti skaitmenines technologijas garso įrašymui ir komponavimui.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Muzikos srities specializacijos

Priklausomai nuo savo ateities vizijos muzikos srityje ir karjeros tikslų, galite rinktis muzikos atlikimo arba teorinių muzikos studijų specializacijas.

  • Kompozicija. Ši specializacija reikalauja stiprių muzikologijos žinių, intensyvių grojimo fortepijonu studijų, gebėjimo skaityti partitūras, nustatant jų kompozicijos elementus. Pasirinkę šią specialybę, jūs ne tik puikiai išmanysite muzikos teoriją, bet ir galėsite rašyti muziką atlikėjams ar įvairioms progoms.
  • Muzikos teorija. Ši specializacija skirta būsimiems muzikantams, norintiems ateityje tapti mokytojais, muzikos teoretikais, akademinių muzikos vadovėlių kūrėjais ir pan.
  • Muzikos atlikimas. Ši specializacija reikalauja praktinių įgūdžių, įgyjamų lankant muzikos meistriškumo kursus, grojant koncertuose bei muzikos teorijos, muzikos istorijos bei kitų teorinių muzikos pagrindų. Pasirinkę šią specialybę, turėsite galimybę sugroti gražiausius muzikos pasaulio kūrinius.
  • Muzikos edukologija. Ši specializacija skirta norintiems tapti muzikos pedagogais bei mokyti vaikus ar paauglius muzikos teorijos bei muzikavimo. Baigę šias studijas galėsite dirbti aukštojoje muzikos mokykloje, kolegijoje, valstybinėje ar privačioje muzikos mokykloje.
  • Liturginė muzika. Ši specializacija skirta norintiems tapti kantoriais (bažnyčios choro vadovais) ar koncertmeisteriais bažnyčiose, sinagogose ar mečetėse. Tai – pakankamai sudėtingos specifinės studijos, reikalaujančios ne tik standartinių muzikos žinių, bet ir domėjimosi pasaulio religijų sakralinės muzikos formomis, kurios dažnai pateikiamos skirtingomis pasaulio kalbomis. Tai – unikali, pakankamai reta, bet labai paklausi ir visame pasaulyje vertinama specialybė.

Karjeros kryptys

Baigę muzikos studijas, jūs galėsite tapti:

  • muzikantais;
  • užsiimti muzikos terapija;
  • privačiai mokyti muzikos įvairiose muzikos mokyklose;
  • dirbti garso režisieriais įrašų studijose bei filmavimo aikštelėse.
  • taip pat galite rinktis meno vadovo, renginių organizatoriaus, įgarsintojo, teatro meno vadovo profesijas.

Dažnai muzikantai, siekdami karjeros muzikos srityje, dirba iškart keliuose projektuose ar su keliais darbdaviais – tiek pagal darbo sutartis, tiek kaip laisvai samdomi specialistai. Todėl, baigę muzikos studijas, savo CV būtinai galėsite paminėti šiuos savo gebėjimus: gera atmintis, dėmesio koncentracija, puikūs bendravimo įgūdžiai, komandinis darbas (dirbant su įvairių sričių profesionaliais vadybininkais, orkestrais ir pan.), puiki fizinė ir psichinė savitvarda (gebėjimas valdyti stresą, emocijas, pozityvus mąstymas), puikūs planavimo įgūdžiai (organizuojant ir dirbant įvairiuose projektuose), techniniai įgūdžiai ir kompetencija (naudojant įvairias muzikos kūrimo technologijas), kritinė refleksija (mokėjimas priimti kritiką ir mokymasis iš klaidų, siekiant geresnio rezultato).

Taigi, baigę muzikos studijas, jūs ne tik įgysite žinių, bet ir ugdysite savo klausytojų estetinį muzikos suvokimą. Muzikantai yra labai paklausūs darbuotojai, kurių ieško įvairios muzikos kūrimo kompanijos, muzikinių leidinių leidybos įmonės, muzikos mokyklos, orkestrai, pramogų industrija, įvairios kultūros ir kūrybinių industrijų institucijos.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.