Titulinis
Kalbu kursai Studijos užsienyje Verslui Kitos paslaugos Apie mus

Fizikos srities studijos

Greitas temos pasirinkimas

Play Video about Physics

Apie fizikos studijas

Pirmieji fizikos studijų metai – tai aibė praktinių užduočių ir eksperimentų, kuriuos lydi teorija ir sudėtingų matematikos užduočių gausa. Studijų pradžioje mokomasi fizikos istorijos, principų ir dėsnių, paliečiamos fizikų biografijos ir žymūs darbai.

Vėlesniuose kursuose grumsitės su dar sudėtingesniais matematikos iššūkiais, nagrinėsite modernias kvantinės mechanikos teoremas ir spręsite reliatyvumo klausimus. Taip pat reikės pasirinkti specializaciją, orientuotą į dominančią temą. Pagrindinės fizikos temos: kvantinė fizika, optika, elektra ir magnetizmas, erdvė ir laikas, termodinamika, reliatyvumas, geofizika, astronomija, geologija.

Kaip galime padėti?

Karjeros konsultacijos

Studijų kryptis skamba įdomiai, bet nesate tikri, ar ji jums tinka? kviečiame pasinaudoti mūsų testu ir konsultacija MNTEST. Kompetentingi karjeros konsultantai padės išsirinkti studijų kryptį, kuri jums tinka labiausiai ir atsakys į klausimus apie šias studijas.

Studijos užsienyje

Šią programą ir daugybę jos specializacijų galite studijuoti ir užsienyje. Nuo ko pradėti, kokios jūsų galimybės, kaip pasiruošti ir, žinoma, sėkmingai įstoti, papasakos mūsų studijų koordinatoriai.

Fizikos specializacijos

Kelios populiarios specializacijos:

  • Elektra ir magnetizmas. Šios studijos išsamiai nagrinėja elektros ir magnetizmo dėsnius bei sąveikas. Paskaitų temos: elektrostatika, magnetostatika, pastoviosios srovės, nuolatinės srovės grandinės ir elektros variklių veikimas.
  • Erdvė ir laikas – moderniosios fizikos kryptis, kuri aiškina ir aiškinasi erdvės ir laiko principus. Pasirinkę šią specializaciją tyrinėsite reliatyvumo teoriją, spręsite keturių dimensijų geometrijos uždavinius, šiek tiek susipažinsite su termodinamikos dėsniais.
  • Termodinamika – šaka, aiškinanti energijos tėkmės principus, panaudojimą. Gilindamiesi į ją susipažinsite su entropijos, mikrobūsenos terminais.
  • Kvantinės fizikos studijose susipažinsite su kvantine mechanika, reliatyvistiniu Doplerio efektu, Šriodingerio lygtimi ir kvantiniais skaičiais, kuriuos naudosite įvairioms fizikos lygtims spręsti.
  • Branduolinė fizika – fizikos šaka, tirianti atomų branduolių savybes ir sąveikas, radioaktyvumą. Daug dėmesio skiriama radioaktyviojo spinduliavimo ir skilimo studijoms.
  • Reliatyvumas – čia susipažinsite su Bendrąja reliatyvumo teorija, erdvėlaikio koncepcija, sužinosite apie tamsiąją materiją, juodąsias skyles, gravitacines bangas, reliatyvumą astrofizikoje.
  • Geofizika – tai mokslas, tiriantis Žemę per fizikos prizmę. Paprastai tariant, aiškinsitės, kokią įtaką mūsų planetai ir jos klimatui daro magnetizmas, vidinis karštis, radioaktyvumas ir kiti veiksniai arba procesai, tirsite žemės struktūrą.

Daugelyje universitetų šalia fizikos galėsite rintis astronomijos, matematikos, geologijos arba elektrotechnikos mokomuosius dalykus.

Karjeros kryptys

Fizikos studijų absolventai gali rinktis iš plataus skirtingų specialybių spektro. Supažindinsime su keliomis jų:

  • Aeronautikos inžinierius – tai žmogus, kuriantis, tobulinantis ir aptarnaujantis įvairius orlaivius bei palydovus, net ginklų sistemas. Dirbantieji šį darbą daug dėmesio skiria tyrimams ir duomenų analizei, nes didelę dalį darbo sudaro esamų sistemų saugumo arba efektyvumo didinimas, kaštų mažinimas.
  • Astrofizikas – žmogus, ieškantis atsakymų į klausimus „kaip veikia visata?“, „kaip ji atsirado ir keitėsi?“. Tai žmonės, ieškantys gyvybės aplink tolimas žvaigždes ir žymintys naujus dangaus kūnus. Didelė darbo dalis – tyrimai ir akademinė veikla.
  • Mechanikos inžinierius projektuoja ir konstruoja įrankius, variklius, mašinas, įvairius mechaninius įrenginius ir rūpinasi jų eksploatavimu bei remontu. Vieni labiau pasineria į konstravimo procesą, inžineriją, o kiti žengia administravimo, vadovavimo keliu.
  • Seismologas stebi žemės seisminį aktyvumą, kaupia ir interpretuoja duomenis. Seismologai prognozuoja požeminių smūgių kilmę, sprendžia seisminio ir mikroseisminio rajonavimo problemas.
  • Medicinos fizikas – žmogus, kuris fizikos žinias taiko medicinos fizikos kryptyse, pavyzdžiui radioterapijoje, diagnostinėje radiologijoje, branduolinėje medicinoje arba kt. Šis žmogus atsakingas už aparatūros, skirtos pacientų priežiūrai, kalibravimą, saugą, kokybės laidavimą bei kontrolę, naujos įrangos ir metodų kūrimą, pritaikymą ir optimizavimą.

Universitetai, kuriuose rasite šią studijų kryptį

Tai mūsų universitetų – partnerių, kuriuose galite rasti šią specialybę, sąrašas. Jei norite rinktis studijas viename iš šių universitetų, apsvarstykite mūsų pagalbą stojantiems.